Memory pena na lepší spánok

No niekedy si neuvedomujeme, že spánok môžeme zlepšiť aj zmenou matraca. Pri kúpe matraca robíme dve chyby. Buď si vyberieme matrac najlacnejší z ponuky a vlastnosti vôbec neriešime alebo si zle zvolíme druh matraca. Ponuka matracov je široká. Najviac predávané a najobľúbenejšie sú pružinové, taštičkové alebo penové matrace. Pružinové matrace majú výhodu v tom, že sú tvrdšie. Taštičkové matrace sú vhodné najmä pre ortopedických pacientov vďaka množstvu obalených pružiniek, ktoré pôsobia blahodarne na chrbticu. Najpopulárnejšie a najuniverzálnejšie sú matrace penové.

matrac

Penové matrace.

Ako už z názvu vyplýva, hlavnou výplňou tohto druhu matracov je pena. Žiadne pružinky, iba rôzne vrstvy a hustota peny. Podľa toho sa určujú aj výsledné vlastnosti penového matraca. Penové matrace môžeme rozdeliť do troch základných kategórii. Penové matrace zo studenej peny, teplej peny a memory peny. Rozdiely sú najmä v životnosti matraca, tvrdosti a procese výroby. Kombináciou hustoty a vlastnosti jednotlivých druhov peny sa dosahujú požadované vlastnosti. Najčastejšie sa však v našich posteliach vyskytuje memory pena. O akú penu vlastne ide?

spánok

Memory alebo pamäťová pena je mäkšia a najmä prispôsobivá. Keď si ľahnete na matrac s memory penou, vaše telo do nej dokonale zapadne a pri spánku vám nebude nič prekážať. Pamäťová pena dokonale kopíruje vaše krivky. Výhodou je, že keď sa zobudíte a na penu nebude vyvíjaný tlak, vráti sa do pôvodnej podoby, čim sa zabezpečí vyššia kvalita počas spánku aj po niekoľkých rokoch. Vyber matraca do postele môže vyzerať ako jednoduchá záležitosť, no určite by ste mali mat všetky potrebné informácie, aký druh matraca je vhodný práve pre vás. Navštívte stránku segum.sk a pozrite si aktuálnu ponuku matracov do postele. Kontaktujte odborníkov, ktorý vám s výberom matraca radi pomôžu.