Predchádzať havarijným stavom na kanalizácii je výhodnejšie ako riešiť nepríjemnú situáciu s upchatým potrubím

Nie každý z nás môže pracovať v kancelárii, človek potrebuje aj iné druhy činností, ktoré sú však nevyhnutné na to, aby sme my ostatní mohli fungovať bez obmedzení a pracovať v pohodlí. Budovy, ktoré sú obývané, ale tiež ostatné prevádzky, kde sa vyskytujú ľudia, musia byť napojené na kanalizačné a odpadové potrubie. Jeho funkčnosť však treba sledovať a v prípade poruchy či havárie sa obrátiť na profesionálov.

lost-places-2178884_640

Funkčná kanalizácia a odpadové potrubia sú dôležité pre bezproblémový chod všetkých prevádzok, a o to, aby to tak aj bolo, sa starajú profesionálne firmy, ktoré ich monitorujú a aj čistia. V každom meste je k dispozícii čistenie kanalizácií, aj v Modre sa ľudia majú na koho obrátiť. Ponúkajú vysokotlakové a elektromechanické čistenie upchatých kanalizačných a odpadových potrubí, WC odtokov, drezov a umývadiel, dažďových vpustov či výleviek, no okrem čistenia sa venujú aj monitorovaniu a trasovaniu potrubia.

Najmodernejšia a najúčinnejšia metóda v súčasnosti je vysokotlakové čistenie, ktoré sa vykonáva pomocou benzínového motora a vodného čerpadla, na ktoré je napojená tlaková hadica s tryskou na konci, Jej dĺžka môže byť až 100 metrov, takže naraz vyčistí dlhý úsek potrubia. Táto metóda umožňuje rýchle vyčistenie a dokonalé odstránenie nánosov špiny a nečistôt na povrchu potrubia.

kanalizácia, krokodýl

Druhou možnosťou je krtkovanie Modra elektromechanické čistenie, čiže krtkovanie, ktoré sa využíva v obytných priestoroch a všade tam, kde by bolo zaliatie vodou neprípustné. Na elektromotor sa napoja ohybné oceľové špirály, ktoré vykonávajú rotačný a vibračný pohyb zároveň, čím dokáže vyčistiť aj veľmi malé priemery potrubí. Patrí k ekologickým a rýchlym metódam čistenia.

Firma v Modre okrem čistenia poskytuje aj inštalatérske práce a tiež trasovanie a monitoring potrubí, pri ktorom sa dá vopred zistiť rozsah a miesto poškodenia. Môžu rak zasiahnuť včas a predísť nepríjemnej havarijnej situácii.