Chcete ozajstné teplo domova? Postavte si kamenný krb

Mnohé predstavy o teple domova zahŕňajú krb, v ktorom horí oheň a okolo neho členovia rodiny svorne trávia príjemné chvíle. Takéto obklady na krb sny nemusia byť nereálne, stačí ak si necháte postaviť krb a ostatné už zabezpečí teplo z ohňa, ktoré bude z krbu sálať…

Mnohé rodiny si kupujú rodinný dom aj z dôvodu možnosti postavenia krbu, ktorý je akýmsi predstaviteľom tepla domova. Postavený uprostred haly či obývacej izby bude ústredným bodom priestoru. Výbornou voľbou je krb z kameňa, dodáva priestoru vznešenosť a zároveň je centrom, vyžarujúcim teplo. Kameň je materiál, ktorého údržba je celkom jednoduchá a nenáročná.

Kamenny_krb

Obklady na krb je možné urobiť z mramoru, žuly či ónyxu.

Mramor je čo sa týka hmotnosti asi najlepšou alternatívou, je síce náchylnejší na poškriabanie, ale keďže po krbe sa nechodí, tak by to nemal byť veľký problém. Je to luxusný a vznešený materiál, ktorý dodá celému priestoru eleganciu.

Ónyx je v domácnostiach najčastejšie zastúpený, pretože je možné zohnať ho v rôznych farebných vyhotoveniach, od žltej cez červenú, béžovú či hnedú až po odtiene fialovej. Je variabilný a preto aj veľmi obľúbený.

Žulový obklad sa dá použiť nielen na krb, ale aj v kúpeľni či kuchyni. Ak je spracovaný kvalitne, obklad na krbe zo žuly bude pôsobiť honosne a majestátne, vytvorí z krbu ozajstné centrum tepla domova.

Ohen

Všetky kamenné obklady krbu majú svoje výhody, medzi ktoré patrí aj vlastnosť, ktorá chráni okolité materiály pred zahrievaním, údržba nie je náročná a pritom ich vzhľad zostáva dlho nezmenený. Sú odolné voči ohňu, majú dlhú životnosť a budú svoju úlohu plniť bez veľkej námahy majiteľa.

Cenové relácie kamenných obkladov sa líšia v závislosti od použitého druhu kameňa, svoju váhu má aj to, či si krb necháte postaviť na mieru alebo sa s ním budete trápiť sám a podobne. Pravdou však je, že pri realizácii takého diela akým je krb, je lepšie dôverovať odborníkom a nechať si ho postaviť na kľúč. Vstupné investície sú síce o niečo vyššie, no bezpečnosť a kvalita celého diela za to predsa stojí.