Kamene, čo hovoria viac

Kamene sú všade. No, tie krajšie, opracovanejšie a kvalitnejšie treba kupovať. Hlavne malým deťom to nejde do hlavy, ale je to tak. Za niektoré zdanlivo obyčajné veci si ľudia zvyknú pýtať celkom slušné peniaze a často práve také obyčajné veci bývajú najdrahšie. Nie vždy sa v živote stretneme s tým, že niečo dostaneme zadarmo. Ba priam málokedy sa to stane a väčšinou je za tým nejaký háčik alebo niečo, čo zabráni tomu, aby sem to v konečnom dôsledku mali zadarmo. A tak sa neoplatí žgrlošiť, ale radšej si čo to priplatiť a mať to bez dôsledkov a následkov, ktoré sme pri kúpe neočakávali.

marble-2371776_1920

Teraz naposledy, keď ste boli na hroboch zapáliť sviečku tak ste si všimli, že hroby sú už v dosť zlom stave. Alebo vás na to upozornili členovia vašej širokej rodiny, že by bolo na mieste, aby ste dali opraviť náhrobné kamene a pomníky svojim mŕtvym príbuzným. Trochu ste zaváhali, pretože ste si mysleli, že je to záležitosť, do ktorej nebudete musieť investovať finančné prostriedky, no teraz keď tak nad tým premýšľate, tak by ste do toho asi aj išli. Je to ako nejaká určitá úcta voči vaším príbuzným, ktorí už nie sú medzi nami.

pebbles-984028_1920

Tak si pozrite kamenarstvo cennik a rozhodne sa do toho pustíte. Tieto záležitosti síce nie sú finančné najlacnejšie, ale keďže je vás viac, ktorí sa môžu na také niečo zložiť, tak to rodinný rozpočet v konečnom dôsledku nezasiahne až tak veľmi ako ste si sprvoti predstavovali. Takto sa to ešte celkom dá a vy z toho vyjdete v pohode. Nie veľmi stratovo a ešte aj s dobrým pocitom, že ste niečo pre svojich zosnulých príbuzných urobili. Je to pekné, keď človek vidí, že o hroby sa pozostalí pekne starajú a vedia sa dohodnúť na nákladoch spojených s ich opravou. Iste si potom aj samotní zosnulí môžu povedať, že po sebe zanechali dobrých, čestných a milých ľudí. Iste, že ich dobre vychovali a malo to zmysel.