Znie to šialene, ale práve starší vek môže značiť kvalitnejší sexuálny život

Nikde nie je napísané a všeobecne nie je presne dané, od akého obdobia ľudia so sexuálnom životom začínajú a kedy s ním musia skončiť. Samozrejme sú tu isté morálne hranice, najmä čo sa týka mladšieho veku, respektíve neplnoletosti. Avšak v opačnom prípade je táto téma veľmi otvorená a to, ak má niekto vyše 60 a kvalitný sexuálny život, je skôr pozitívnym znamením a prajnou situáciou. A tento stav je možné dosiahnuť, vlastne nemusí ísť o žiadnu raritu. Pri plnom zdraví, relatívne zdravom životnom štýle, prípadne za podpory tabliet na posilnenie erekcie sa dá žiť kvalitný sexuálny vzťah prakticky naozaj dlho.Starší muž vedľa svojej mladšej ženy, komunikácia.jpg
Ale žiaľ, nie vždy je to tak. Problémy s erekciou alebo erektilná dysfunkcia sa v nejednom prípade dokážu podpísať pod fakt, že problémy v tomto smere začínajú už v štyridsiatke, niekedy dokonca skôr.
Ako si v takom prípade pomôcť bez tabliet či iných vylepšovákov, respektíve úplne prirodzenou cestou, ktorá sa nám odvďačí trvalejšími následkami?

  • Pozitívne výsledky sa dajú dosiahnuť aj takými cestami ako bozkami, objavením vhodnej sexuálnej stimulácie, vzájomnou komunikáciou či vyhradením si času na sex.
  • Faktorom úspechu ale dokáže byť aj začať s pravidelným pohybom alebo športom, čím sa znižuje stres a zvyšuje hladina „plodných hormónov“ u mužov.

Šedivý muž.jpg
Časje mocným elementom našich životov a aj pokiaľ možno nesúhlasíte, z istého pohľadu ho máme vo svojich rukách. Vlastne je celkom paradox, že v nejednom prípade sa kvalita sexuálneho vzťahu obnoví, keď je človek čerstvým dôchodcom. Čo k tomu dodať,… viac času, jasnejšia myseľ, dlhší pobyt so svojou polovičkou, deti sú z domu, menej stresu.
A pokiaľ vám do dôchodku ešte chýbajú nejaké tie roky, skúste si čas zorganizovať, respektíve počas sexu by nemalo existovať nič, čo by vás rozptylovalo.
Skúšanie nových techník môže takisto priniesť úplne novú iskru a naštartovať úspešnú etapu veľmi uspokojivých „aktivít“ v posteli.