Vybrať architekta nie je také jednoduché, ale dá sa to!

Vyštudovať architektúru rozhodne nie je jednoduché- vedomostne ani časovo. Preto sa rozhodne nedá povedať, že by bol každý druhý Slovák odborný architekt a býval by dokonca vedľa vás. Vďaka internetu ale aj napriek tomu môžete takéhoto nájsť a dokonca si vyberať. V tomto odvetví sa jasne nedá povedať, ktorý architekt je ideálny, pretože veľmi záleží od individuálneho vkusu a predstáv zákazníka. Je preto dôležité si už vopred všimnúť z jeho portfólia, či je vám jeho architektonický štýl sympatický a či sa približuje vašim predstavám. Každý z nich má totiž iný štýl architektúry, ktorým sa prezentuje a to je na tomto odvetví zaujímavé.

  • Preto ak túžite po originálnej stavbe alebo rekonštrukcii domu či interiéru, najlepším a vlastne jediným riešením je osloviť skúseného architekta.

pravítko, plán

Lenže aj tento servis sa delí na niekoľko kategórií. Respektíve toto odvetvie sa prispôsobuje a člení podľa podkategórií ku konkrétnym účelom. Niekto od architektov požaduje projekt stavby nejakej budovy či rodinného domu, iní v nich vidia skôr osoby bytových dizajnérov. A sú využívaní aj pri rekonštrukcii interiéru alebo domu, v takom prípade je pre záujemcov prístupná rekonštrukcia domu projekt cena.

Ďalej sa služby v danom odvetví delia aj podľa dizajnových riešení, kedy sa napríklad niektorí odborníci môžu orientovať na čisto avantgardné, silne originálne a netradičné riešenia budov (a ich interiérov), potom ale samozrejme nájdete odborníkov, ktorí majú viac tradičnejšie, konzervatívnejšie projekty, hoci- ani tým samozrejme nechýba originalita, vkus a modernosť, no do tej relatívne bežnej miery. V mnohých prípadoch je to ten kompromis, spojenie tradičného domova s istými modernými a vkusne originálnymi prvkami.

miniatúra stavby

Ak si teda budete vyberať nejakého architekta cez internet, zvážte tieto faktory a ako už bolo spomenuté- prehliadnite si portfólio na jeho webe a štýl realizovaných projektov, čo už samo o sebe napovedá, či sa vám spolupráca s konkrétnym odborníkom vôbec oplatí. A samozrejme nezabudnite na referencie.