Svoje skrine už môžeme pomaly pripravovať na zmenu oblečenia

Výhody leta a teplého počasia sú hlavne v tom, že už nemusíme na seba každé ráno navliekať vrstvy odevov, nezabudnúť čiapku, rukavice a šál, ale stačí vhupnúť do krátkych nohavíc a vzdušného trička, na nohy sandále a môžeme vyraziť. Túto ľahkosť odievania určite ocenia aj muži, nielen ženy, tiež si radi oddýchnu od hrubých svetrov a teplých búnd a do ulíc vyrazia na ľahko.

Pod sako je košeľa najvhodnejšia

Časť mužskej populácie miluje tričká a časť zostáva verná košeliam. To však nie je problém, lebo aj letné košele poskytnú dostatočné pohodlie a zároveň budú štýlové. Najvhodnejšie sú do kancelárie, no nie je to pravidlo, obliecť si ich môžete aj ako alternatívu k tričku, ak chcete zmenu. V teplých mesiacoch padne vhod košeľa z ľahkého materiálu, napríklad ľanová a s krátkymi rukávmi. Materiál by mal byť príjemný na telo, vzdušný a dobre sajúci pot, ktorého pri vysokých teplotách vyprodukuje naše telo dosť.

Bavlna by mala byť základným materiálom, z ktorého sú košele ušité. Existujú mnohé farebné varianty a potlače, batika, modrotlač, káro, ale aj jemné džínsové látky v mnohých odtieňoch modrej, dokonca čierne, biele, sivé či iné pastelové odtiene. Kaki zelená patrí takisto k obľúbeným farbám, muži ju preferujú hlavne pri športovom oblečení a aké košele nesmú v lete chýbať ´Bigstarjeans pri výletoch do prírody. Veľmi obľúbený je námornícky motív, ale aj kvetinové či exotické vzory, abstraktné grafické motívy, no najuniverzálnejšie sú predsa len jednofarebné kúsky, v pekných odtieňoch viacerých farieb budete mať k dispozícii vždy iný kúsok do vášho outfitu.

Slim strih a vyšportovaná postava

Strihy však treba vyberať podľa postavy a veku, štíhlejšie siluety sú vhodné pre pekné atletické postavy, ani ostatní však nemusia zúfať, širšie strihy sú takisto k dispozícii a nič im neuberá na atraktivite. Pri dobre padnúcom kúsku bude každý muž vyzerať primerane svojmu veku a zároveň môže byť oblečený módne a štýlovo.