Onyx- skutočný klenot v interiérovej architektúre

Niektoré kamene prezentujú skutočný luxus a vyzerajú jedným slovom nádherne. To je dôvod, prečo sa tieto následne využívajú či už v architektúre, tak aj vo forme šperkov. V neposlednom rade s nimi pracuje takisto kamenárstvoa z týchto darov prírody dokáže spraviť unikátne výtvory. Hlavne ak ide o krásny kameň, akým je onyx, ktorý je mimochodom naozaj vzácny.

šperky, onyx

Dôvodom sú jeho vizuálne vlastnosti

Vzniká z kalcitu a výsledkom je jeho rôznorodosť z hľadiska zaujímavých farieb a tiež tvarov. Pre jeho vizuálnu stránku je špecifický napríklad aj transparentný vzhľad, ktorý spôsobuje jeho prirodzene žiarivý dojem. K silným stránkam tohto kameňa sa tak radí predovšetkým jeho originálna podoba a pre zhotovenie interiérového prvkov je zas špecifický veľmi atraktívny dizajn, ktorý im poskytne práve onyx.

Pod týmto čisto prírodným kameňom si v skutočnosti dokážeme predstaviť pomerne pestrú ponuku rôznych farieb a textúr. Atraktívne pôsobí napríklad jeho forma svetlo-oranžových odtieňov, ktoré sa stávajú populárnou voľbou. Okrem tejto možnosti sú ale atraktívne takisto ďalšie farebné varianty, spomeňme napr. zelenú, fialovú alebo jasne bielu. To, ktorá voľba je najlepšia, už viac menej záleží od individuálneho posudku konkrétneho záujemcu a takisto od toho, aby sa totožná farba a jej odtiene ideálne prispôsobili častiam interiéru.

umývadlo v kúpelni

Kde a ako sa dá ideálne využiť?

V prípade reálneho a funkčného využitia tohto prírodného kameňa je vhodné použiť ho napríklad v spojitosti s policami, konferenčným stolíkom, alebo sa s ním dá funkčne obohatiť priestor, akým je kúpeľňa, kde sa ideálne hodí v súlade s umývadlom. Keďže onyx predstavuje skôr labilnejší materiál, ideálne je využiť ho v stručnosti na miestach, kde neprichádza k hromadným stretnutiam. Na druhej strane však dokáže byť skutočne štýlovým obohatením dizajnu barov alebo lobby, no takisto stolov či zmieneného umývadla.