Pozor na diéty, ktoré narušia vašu rovnováhu!

V živote má žena veľa priorít, ale určite si mnohé z nich takisto kladú otázku, ako pritom všetkom zostať fit či ako byť krásna a štíhla. V takomto prípade už určite skúsili minimálne jednu, dve diéty. A je dosť možné, že nepriniesli požadovaný účinok alebo ak áno, tak žiaľ krátkodobý.

Je to však prirodzené. Hlavne v prípade, ak sa zameriavame na diétu, ktorá je v odpore s nami. Teda v odpore s tým, ako funguje konkrétne náš metabolizmus, naše telo a s tým, aké sú naše stravovacie návyky či dokonca náš životný štýl.

rajčiny špagety, varecha

Človek nemusí byť študent medicíny a doktor aby vedel, že pri takejto diéte dlho nevydržíme. To by však nebol hlavný kameň úrazu ako skôr fakt, že ak s danou diétou skončíme, berieme to tak, že na zdravom a vyváženom stravovaní už nezáleží. Hodili sme flintu do žita a možno začneme konzumovať viac stravy, než by bolo potrebné.

  • Problém je teda v mnohých prípadoch v nerovnováhe. Ale konkrétne v tom, že sme túto prirodzene zdravú rovnováhu stratili v dôsledku skúšania rôznych drastických či nelogických diét.

Každý človek a jeho telo ako aj myseľ má prirodzene svoju vyváženosť a konkrétne potreby. Oba faktory nám jasne dávajú najavo, aká strava nám robí dobre, čo nám chutí, aké živiny potrebujeme a aké nám chýbajú a takisto aká porcia je pre nás zdravá.

tekvice, hlad

Rozdiel je v tom, že niektorí ľudia túto vyváženosť stratili alebo prestali nadobro počúvať svoje telo. Nechali sa ovplyvniť mnohými inými faktormi a štýlom stravovania, ktorý ich rovnováhu narušil. Výsledkom preto veľakrát býva strastiplná a žiaľ neúspešná snaha schudnúť.

  • Cieľom každého by však malo byť dosiahnuť štíhlu postavu prirodzene a to tým, že najskôr musíme spoznať konkrétne seba a to, aká životospráva je zdravá a najefektívnejšia práve nás.

Musíme brať totiž na vedomia fakt, že každý človek môže mať iný metabolizmus, rozdielne dlhoročné stravovacie návyky a rozdielny životný štýl.