Hudba na upokojenie mysle

To, že hudba lieči už určite viete. Mnohí z nás počúvajú hudbu na pozdvihnutie nálady, alebo práve naopak, keď sú šťastní a chcú si dobrú náladu udržať. Hudbu používajú tiež mnohé obchodné domy, aby sa ich zákazníkom lepšie https://www.slsp.sk/sk/ludia/ucty/vyhodny-sucet nakupovalo, ba dokonca aj nemocnice, aby spríjemnili pacientom čakanie na vyšetrenie či kontrolu. Relaxačná hudba hrá tiež v každom dobrom wellness-e. Relaxačná hudba, je hudba pre upokojenie mysle aj teľa. Má nás naladiť na iné myšlienky a dostať do stavu pokoja a harmónie. Niekedy to môže byť len spev vtákov, alebo šum vody a niekedy môže ísť o jemné príjemné melódie, ktoré nám navodzujú atmosféru pokoja a pohody.

relax

Relaxačnú hudbu si môžete púšťať aj doma. Mnoho známych lekárov, psychológov či psychoterapeutov odporúča relaxačnú hudbu ako jeden druh relaxácie. A je to veľmi jednoduché, stačí si len nájsť nejakú pol hodinku, alebo aspoň 20 minút z vášho času. Zobrať si nejaký ten lahodný čajík, alebo iný nápoj, sadnúť si do kresla alebo ľahnúť na sedačku, či vašu posteľ, zavrieť oči a započúvať sa do tónov relaxačnej hudby. Sami uvidíte aký úžasný efekt to na vás bude mať. Keď znovu otvoríte oči, budete sa cítiť oveľa viac oddýchnutý a ľahšie sa vám bude pozerať na niektoré problémy, ktoré práve v danej chvíli riešite.

relax

Vaša myseľ bude oddýchnutá a zrelaxovaná. K takémuto druhu relaxu môžete pridať ešte vedomé dýchanie, kedy sa vám mozog aj všetky bunky v tele dobre prekrvia. Takáto osvedčená metóda aktívnej relaxácie funguje po stáročia. Vyskúšajte ju aj vy! Ak doma nemáte CD s relaxačnou hudbou a chceli by ste vyskúšať takúto formu relaxácie, na našej stránke www.meditaciaajoga nájdete playlist s relaxačnou hudbou. Stačí si ho len pustiť a oddychovať. Našu hudbu môžete tiež použiť pri meditácii, ale aj učení, spánku, či inej pracovnej činnosti. Vypočujte si naš playlist.