S vodou je spojená aj potreba zabezpečiť jej čistotu

Domácnosti sú vybavené mnohými, častokrát drahými domácimi spotrebičmi, ktoré fungujú s použitím vody, a tá musí byť čistá, bez prísad či mechanických zložiek, inak sa zariadenia pokazia. Na tento účel, teda odstránenie nepotrebných zložiek z vody existujú filtračné vložky rozličného zloženia. Citlivosť mnohých prístrojov a zariadení je vysoká, v prípade nekvalitnej vody nefungujú a sú v ohrození pri ich ďalšom používaní. Filtre na vodu sú jednou z metód ako sa zbaviť všetkých mechanických častíc, ktoré do vody nepatria. Ich súčasťou sú aj polypropylénové filtračné vložky, aby zachytili spomínané častice vo vode a umožnili jej bezproblémové použitie. Vložka z pevného PP je vhodná do 10´´ vodných filtrov aj pre reverznú osmózu.

PH vody ovplyvňuje jej kvalitu

Predávané znaačky Ustmustm Vodaservis neboli filtračné vložky sa označujú mikrónmi, čím je toto číslo menšie, tým viac nečistôt z vody zachytí. Myslieť však treba aj na to, že veľmi silná filtrácia dokáže aj spomaliť prietok vody, preto sa treba vopred poradiť s odborníkom. Ako všetko aj filtračné vložky majú svoju životnosť, tá je štandardne 6 mesiacov, potom je potrebné ju vymeniť za novú. Spomínaná vložka má priepustnosť 5, 10 a 20 mikrónov a vydrží pri teplote od 2°do 60°C.

Dobre si treba vybrať aj filter

Ďalším typom je vinutá PP filtračná vložka, určená na filtráciu horúcej vody. Všetky vložky majú certifikát, sú teda vhodné na filtráciu vody, aj táto je kompatibilná s inými filtrami či nádobami. Tiež má životnosť asi 6 mesiacov v domácich podmienkach, zachytí mechanické látky vo vode a udržuje vodu čistú, vhodnú na používanie v domácich spotrebičoch. Vložka je pevná, s priepustnosťou 5, 10 a 20 mikrónov a s pracovnou teplotou v rozsahu od 2°do 60°C. Určite si všetci uvedomujeme, že čistota vody nie je samozrejmosť a musíme mať na zreteli potrebu dbať nad tým, aby nedochádzalo k jej znečisteniu, lebo voda je život, bez nej nemáme šancu prežiť.

Nezařazené