Ako zvládnuť vzťahovú ponorku?

Vôbec to neznamená, že musíte z tohto vzťahu nutne utekať a už vôbec nie, že sa nebodaj nemáte radi. Ponorkové obdobie je len jedno z prirodzených fáz vzťahu, ktoré niekoho zasiahne v menšej miere, niekoho iného zas až tak, že stačí jediný pohľad na partnera a už je oheň na streche bez toho aby vôbec niečo urobil. Dôležité je vedieť o tom a nechať to prirodzene plynúť, raz určite príde deň, kedy toto obdobie pominie a Vy sa zas budete tešiť z prítomnosti toho druhého.

srdce i love you

Týka sa to väčšinou tých dlhodobejších vzťahov, kde už majú obaja ružové okuliare dávno odhodené v kúte a prijímajú spoločne život so všetkými jeho radosťami aj starosťami. Je pekné, ak sú dvaja ľudia aj po dlhom čase väčšinu času spolu a trávia ho spoločne pri rôznych aktivitách alebo len tak doma, no v týchto prípadoch skôr či neskôr hrozí spomínaná ponorková choroba. Ak keď toho druhého máte radi a zniesli by ste mu aj modré z neba, je múdrejšie si čas rozdeliť na čas pre seba a čas pre partnera. Nájdite si niečo, čomu sa venujete len Vy, vybehnite len tak von, bez partnera a sami uvidíte, že sa na seba tešíte ešte viac a spoločné chvíle si budete užívať s radosťou. Prejesť sa toho druhého nikdy nie je dobré, a ak to necháte skĺznuť až do tejto fázy, potom bude nejaký čas trvať vyhrabať sa z nej von.

pár pri káve

Vymyslite niečo nové, skúšajte nové veci a rutina či nebodaj nuda vo Vašom vzťahu nebudú mať ani po veľmi dlhom čase žiadne miesto. Vaša polovička je predsa tou, pre ktorú ste sa rozhodli, s ktorou ste sa rozhodli stráviť život, staráte sa o ňu s láskou a venujete jej všetku svoju pozornosť čo je v absolútnom poriadku, no je lepšie robiť to v rozumnej miere a nie bezmedzne. Vzťahy sú často zložité a ak máte po svojom boku človeka, ktorý Váš život robí krajším, nepochybne patríte do skupiny tých šťastnejších a o to viac by ste sa mali snažiť o to, aby to aj Vaša polovička vnímala rovnako.