Mäkká voda

Vodu berieme ako samozrejmosť, ale bez nej by sme neprežili. Nielen, že ju potrebujeme pre život, ale okrem toho ju denodenne využívame či na pranie, umývanie alebo varenie. Na Slovensku máme to šťastie, že nám tečie kvalitná pitná voda priamo z vodovodu. Na väčšine Slovenska je voda tvrdá. Tvrdosť vody spôsobujú minerály vápnik a horčík, ak sú v nadmernom množstve ich usadzanie spôsobuje vodný kameň. Vodný kameň sa takto usádza všade, kde je tvrdá voda ako v sprchovom kúte, bateriách, pračkách a dokonca aj v ľudskom tele.

vodovodny kohutik

Vodný kameň nie je žiadúci nie len z estetického hľadiska, ale aj z finančného hľadiska. Nevábny vodný kameň na bateriách alebo v sprchovom kute nepridáva na čistote kúpelne. Vodný kameň spôsobený tvrdou vodou taktiež ničí spotrebiče. Tvrdá voda v pračke zvyšuje financie na pracie prostriedky. Pri prani v tvrdej vode nie je pradlo dostatočne vyprane a ešte navyše je aj tvrdšie a treba používať pri prani aviváž. Vodný kameň nahromadený vo vykurovacom telese zvyšuje náklady na vykurovanie a dokonca znižuje ich životnosť. V najhoršom prípade dokonca dokáže zničiť elektrický spotrebiť. V neposlednom rade aj pokožka a vlasy pri umývaní v tvrdej vode sú suchšie a bez života.

voda

Nezúfajte s tvrdou vodou sa dá bojovať pomocou zmäkčovačou vody. Tabletovaná soľ je najlepšie riešenie na úpravu vody. Vyrobená je na Slovensku z najkvalitnejšej varnej soli. Výhodou je jej jednoduché používanie. Takto si viete upraviť jednoducho vodu v kotloch, bazénoch a v celej domácnosti.Používaním soli ako zmäkčovača vody predĺžite životnosť spotrebičov. Zvýši sa vykonnosť vyhrievacích telies a kávu si tak spravíte rýchlejšie. Prádlo vyprane v mäkkej vode bude jemnejšie a hebkejšie na dotyk. Znížite tak spotrebu pracích prostriedkov, aviváže, šampónov. Vaše vlasy a pleť bude jemnejšie, hebkejšie a žiarivejšie. Okrem toho najviac určite poteší aj úspora energie pri vykurovaní.